wzrok

Czytaj...

Soczewki Johnson jednodniowe jako dobry pomysł na to jak radzić sobie z problemami wzrokowymi bez konieczności noszenia okularów

soczewki
Source: www.optyk-trejnowski.pl
Aktualnie coraz większa ilość osób ma kłopoty ze wzrokiem. Jest to związane z tym, że rosnąca liczba miejsc pracy jest powiązana z wymogiem spędzania więcej niż kilku godzin dziennie przed komputerem. Nie licząc tego trzeba wiedzieć, że sporo osób nie przestrzega fundamentalnych zasad, takich jak na przykład obowiązek robienia częstych przerw.

Prawdopodobnie wady wzroku w przyszłości będą wyłącznie wspomnieniem, przyczynią się do tego nowatorskie technologie

operacja okulistyczna
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
Nowatorskie procedury od paru lat pomagają wielu ludziom uwolnić się od uciążliwej wady wzroku. Laserowe korekcje stają się coraz popularniejsze i korzysta z nich coraz większa liczba pacjentów, którzy nie chcą już nosić soczewek kontaktowych.

Choroba oka – jakie są dostępne obecnie metody leczenia?

oko
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Zmysł wzroku, czyli zdolność do odbierania bodźców wywołanych przez światło widzialne, jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. To właśnie z tego powodu powinniśmy troszczyć się o oczy i kiedy tylko pojawi się taka konieczność poddawać się specjalistycznemu leczeniu, które pozwoli przez długie lata cieszyć się wzrokiem w świetnej kondycji. Do podstawowych wad wzroku należą przeróżne schorzenia siatkówki, dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz astygmatyzm.

Jak dbać o oczy? Co zrobić, kiedy pojawią się poważne problemy ze wzrokiem?

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Sporo osób tego nie wiea, lecz oczy lubią być wpatrzone w dal, gdyż wtedy odpoczywają. Tymczasem spędzając czas przed komputerem cały czas wpatrujemy się na będący blisko monitor. Towarzyszące temu napięcie mięśniowe sprawia, iż oczy stają się przeciążone oraz zmęczone. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran sprawia również, iż za rzadko mrugamy.

Szkła kontaktowe- świetna alternatywa dla standardowych okularów korekcyjnych, które mają korygować naszą wadę wzroku

optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach wiele osób ma wady wzroku, których skutkiem jest konieczność noszenia okularów. Wad wzroku jest kilka i każda wymaga innego rodzaju okularów, a czasem wady obejmują tylko jedno oko. Z roku na rok coraz większa liczba osób zamiast okularów korekcyjnych wybiera soczewki kontaktowe, które są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Zalet noszenia soczewek jest wiele, chociażby fakt, że możemy swobodnie uprawiać sport czy też ćwiczyć i zupełnie nie musimy pamiętać o tym, że posiadamy wadę wzroku.

Pages