To musisz wiedzieć o żywności - tej bardziej i mniej zdrowej

Czytaj...

Poszukujesz miejsca na znaczące spotkanie – w jaki sposób wybrać odpowiednie?

menu
Author: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Source: http://www.flickr.com
Planujesz pójść gdzieś ze znajomymi? A może chciałbyś zabrać swą drugą połówkę na niezwykłą randkę? Niniejsze sytuacje wymagają szczególnych przygotowań i przemyślenia. Można rzecz jasna wybrać pierwsze lepsze miejsce, ale jeśli tak uczynisz, jest niestety całkiem prawdopodobne, że będzie to niewypał. Kiedy chcemy, aby spotkanie było bardzo udane bądź chcemy na kimś zrobić właściwe wrażenie, dobre są sprawdzone miejsca. A jeżeli takiego nie mamy lub z jakiejś racji nie możemy tam się udać – poszukajmy, kierując się danymi kryteriami, czegoś innego.

Przepyszny napój, który podbił serca Europejczyków, czyli skąd wzięła się czekolada oraz kiedy odkryto jej niesamowity potencjał

czekolada
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Tak samo dzieci jak również dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas preferuje inny typ czekoladowych słodkości, jednakże ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od wielu wieków. O historii czekolady można mówić bardzo długo, gdyż sięga ona wiele setek lat wstecz.

Jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z wszelkich usług piekarzy i słyszałeś o marce Jedność - powienieneś zaczerpnąć trochę informacji na temat tej działalności.

Przekąska
Author: J. Bałachowska
Source: Good Food
W dzisiejszych porach, którakolwiek dyscyplina życia zdobywa własne maximum. Cywilizacja postępuje w bardzo szybkim tempie. Urządzenia zajmują miejsce robotników, brakuje prawdziwych, dawniej rozchwytywanych zawodów. Istnieją jeszcze jednak w naszym kraju miejsca z tradycją, w któryche nie - pieniądz, a miłość do zajmowanej fachowości czyni je szczególnym i zdobywającym poparcie.

Na czym polega proces chłodzenia produktów? Jaką rolę odgrywają w tym komory chłodnicze?

chłodnia
Author: Bruce Guenter
Source: http://www.flickr.com
Komora chłodnicza jest to chłodzone pomieszczenie, w którym przechowuje się żywność, a to zapobiega zminimalizowaniu jakości dość łatwo psujących się produktów spożywczych. Najbardziej ważnym ich zadaniem jest chłodzenie świeżej, początkowo schłodzonej i mrożonej żywności.

Sezon jesienny w kuchni – przepisy i porady kulinarne z wykorzystaniem jarzyn i owoców sezonowych

Potrawy na stole
Author: Alpha
Source: http://www.flickr.com
Sezon jesienny to dość charakterystyczny czas w kuchni dla osób lubiących cynamon i zapach lasu. Na początku jesieni zwykle suszymy śliwki, warzywa i grzyby, robimy przetwory i wina, a na naszych stołach jeszcze goszczą owoce i warzywa sezonowe (dynia, cukinia). W domu roztaczają swój zapach pyszne jabłeczniki, wszelkie ciasta orzechowe czy tarty z gruszką i cynamonem na kruchym spodzie.

Jak zacząć sezon no grilla

Grillowany łosoś na fasoli z jarmużem
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Potrawy z rusztu są coraz bardziej popularne. Jest coraz większa liczba recept i dań, które można przygotować na grillu. Na grillu robimy już nie tylko kiełbaski, ale różne gatunki mięs czy warzyw. Moda, która przybyła z Ameryki rozpowszechnia się niezmiernie łatwo. Jak zacznie się wiosna od razy łatwo zauważyć grillujących sąsiadów w działkach.

Pages