Redukcja czy masa? Czyli trochę o diecie

Czytaj...

Dieta wątrobowa: W jaki sposób odżywiać się, gdy borykamy się z problemami wątroby?

Zupa cebulowa
Author: Międzybrodzkie Makarony
Source: Międzybrodzkie Makarony
Dieta wątrobowa to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z kłopotami wątrobowymi. Najważniejsze jest, aby produkty były lekkostrawne. Taki sposób odżywiania pozwoli na regenerację wątroby po zapaleniach czy nawet marskości. Warto pamiętać, że na problemy z wątrobą mogą wpłynąć również inne czynniki, jak stresujące życie lub nieodpowiednia dieta.

Specyfiki bez recepty jakie warto mieć w domowej apteczce

Katar
Author: William Brawley
Source: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, prócz leków wydawanych na receptę, które stosujesz Ty lub ktoś z Twoich najbliższych, powinny znaleźć się następujące lekarstwa: znieczulające, na przeziębienie, udrażniające nos, na gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, nasenne, stosowane przy urazach, żołądkowe, preparaty witaminowe oraz podstawowe minerały, i prócz tego termometr medyczny.

Gdy nadciąga jesień przyda się terapia światłem

jesień
Author: frucht1991
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze wiemy, że o wiele lepiej się czujemy, kiedy jest powyżej dziesięciu stopni i grzeje słońce niż w momencie, kiedy pada deszcz i za oknem jest szaro. Dlatego jesienią i zima wyjeżdżamy na wczasy do miejsc gdzie jest ciepło. Jednak nie zawsze mamy na to pieniądze. Sporo osób idzie raz na jakiś czas na solarium, żeby trochę się pobudzić i mieć lepsze samopoczucie. Fototerapia, jest bardzo popularnym sposobem leczenia nie jedynie sezonowego przygnębienia, ale też stanów depresyjnych.

Polecane sposoby na poradzenie sobie z zakażeniem dróg moczowych

badania
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Pewne pomysły na poradzenie sobie z chorobami układu moczowego to te pomysły, które znane są wszystkim już od dawna jako te, które naprawdę są przyczyną tego, że można poczuć się o wiele korzystniej. W związku z tym, jeśli sami szukamy rozwiązań co do tego typu dolegliwości, bo dostrzeżemy, iż przydarzają się nam one coraz częściej, to rzeczywiście nie możemy odwlekać, tylko czym prędzej udać do specjalisty, który powie nam, co należy zrobić.

Kobiety w ciąży oraz malutkie dzieciaczki nie powinny brać samodzielnie leków

tabletki
Source: http://www.sxc.hu
Leki dobrze brać pod ścisłą kontrolą

Od czasu do czasu jest tak, że osoba pełnoletnia, kiedy czuje, że rozpoczyna ją brać choroba, samodzielnie sięga po medykamenty, które dawniej jej dopomogły, a dopiero w momencie gdy nie dostrzega żadnej poprawy, udaje się do lekarza. Pewnie że niektóre leki możemy przyjmować w ten sposób, zwłaszcza jeśli są one udostępnione bez recepty, nie mniej wciąż musimy w pierwszej kolejności zaznajomić się z danymi zawartymi w ulotce. Jednak nawet bezpiecznych i najlepiej znanych medykamentów, nie powinniśmy bez konsultacji podawać ani dzieciom, ani paniom w ciąży. W przypadku maluchów, ma szansę się okazać, że jakieś składniki są dla nich niewłaściwe, że są w zbyt wielkim stężeniu, a co się z tym wiąże, że mają szansę doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia zdrowia. W przypadku pań w ciąży, nigdy nie wiadomo, jak dany lek zadziała na dziecko w jej łonie, przez to właśnie lepiej jest się porozumieć z doktorem, aby ten zapisał medykamenty, które są nie tylko bezpieczne, lecz i przetestowane.
Tags: 

OGÓLNIE O LEKACH I SPOSOBIE LECZENIA

leki
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Dla sporego grona osób lekarz powinien być niemalże Jezusem, który za pomocą fiolki z tabletkami doprowadzi to tego, że będziemy niczym ponownie narodzeni. Niestety leki mogą pomóc, ale nie jest powiedziane, że tak się stanie. Leczenie nie zawsze nieskuteczne, chociaż doktorzy stawali na rzęsach.

Pages