depresja

Czytaj...

Dzięki przeczytaniu rzeczowych opinii już dzisiaj będziesz wiedział, w którym miejscu jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

depresja
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej ludzi ma różnorodnego rodzaju problemy z własną psychiką. Nadzwyczaj często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także paniczny lęk lub zaburzenia odżywiania. Trudno tym osobom pomóc, jeżeli nie ma się na ów temat zielonego pojęcia.

Światełko w tunelu, czyli zbawienny wpływ światła na walkę z depresją

depresja
Author: Gerald Gabernig
Source: http://www.flickr.com
Depresja jest schorzeniem cywilizacyjnym. Nieustanny stres, nawał pracy, życie w biegu powodują to, że czasem tracimy chęć do dalszego funkcjonowania. Depresja jest straszną towarzyszką. Jeżeli raz się z nią spotkamy, nie będzie chciała nas opuścić.

Kiedy dobrze zdać się na profesjonalistę? Spotkanie z psychologiem – przełam wstyd oraz przyjmij pomoc

psychologia
Source: flickr.com
Kłopoty z pracą, chandra, obniżenie nastroju, ogromny stres – to najczęstsze względy, dla jakich myślimy czy dobrze pójść do psychologa. Wiele osób obawia się niniejszej wizyty, na przykład z powodu zawstydzenia, a niektórzy wręcz sądzą, że mogą poradzić sobie bez fachowej pomocy.Zdarza się, że niektórzy ludzie nie widzą różnicy między psychologiem a psychiatrą oraz w konsekwencji odkładają wizytę u profesjonalisty pomimo rosnących kłopotów.

Czy jesień jest rzeczywiście tak smutna? Czy w okresie jesieni pozostaje nam jedynie smutek oraz nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która dużej liczbie osób kojarzy się negatywnie. Najgorsi pesymiści twierdzą, że kojarzy się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie i ma negatywy i pozytywy.

Pomoc terapeutyczna staje się aktualnie jednym z przeważnie szukanych pojęć.

Psychoterapia grupowa
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Obecnie mnóstwo ludzi boryka się z depresją i pozostałymi problemami natury psychicznej. Jest to obszerny problem, jaki zdecydowanie trudniej pokonać aniżeli chorobę cielesną, szczególnie, że porusza również rodzinę i najbliższych osoby zanurzonej w depresji.

Lampa do światłoterapii polecana jest zwłaszcza zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Psychiczne podejście do życia okazuje się ważne
Im lepiej się czujemy, im mocniej pozytywne podejście do życia mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, prędzej organizujemy własne sprawy i mamy więcej energii do działania. Przez to tak ważne okazuje się to, byśmy dbali o własną psychikę oraz dokładali jej jak najwięcej dobrych bodźców.

Ciężka sytuacja? Warto zaufać psychologowi, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy

Psycholog
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Kłopoty i zmartwienia przydarzają się każdemu. Aczkolwiek różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama rzecz może być różnie odbierana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i narzekać na swoją sytuację. Oczywiście to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od rozlicznych czynników.