depresja

Czytaj...

Lampa do światłoterapii polecana jest zwłaszcza zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy dbać o własne właściwe samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do świata mamy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, szybciej załatwiamy własne sprawy i mamy więcej siły do działania. Przez to tak ważne jest to, byśmy troszczyli się o własną psychikę oraz dokładali jej jak najwięcej pozytywnych bodźców.

Ciężka sytuacja? Warto zaufać psychologowi, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy

Psycholog
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się wszystkim. Jednak różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama sytuacja może być odmiennie rozpatrywana i interpretowana: jedni będą reagować na nią z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od wielu czynników.

Dzięki przeczytaniu rzeczowych opinii już dzisiaj będziesz wiedział, w którym miejscu jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

depresja
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz więcej ludzi ma różnego rodzaju problemy ze swoją psychiką. Naprawdę często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także obsesyjny niepokój albo zaburzenia odżywiania. Ciężko tym osobom ulżyć, jeśli nie posiada się na ten temat bladego pojęcia.

Światełko w tunelu, czyli zbawienny wpływ światła na walkę z depresją

depresja
Author: Gerald Gabernig
Source: http://www.flickr.com
Depresja jest schorzeniem cywilizacyjnym. Nieustanny stres, nawał pracy, życie w biegu powodują to, że czasem tracimy chęć do dalszego funkcjonowania. Depresja jest straszną towarzyszką. Jeżeli raz się z nią spotkamy, nie będzie chciała nas opuścić.

Kiedy dobrze zdać się na profesjonalistę? Spotkanie z psychologiem – przełam wstyd oraz przyjmij pomoc

psychologia
Source: flickr.com
Kłopoty z pracą, chandra, obniżenie nastroju, ogromny stres – to najczęstsze względy, dla jakich myślimy czy dobrze pójść do psychologa. Wiele osób obawia się niniejszej wizyty, na przykład z powodu zawstydzenia, a niektórzy wręcz sądzą, że mogą poradzić sobie bez fachowej pomocy.Zdarza się, że niektórzy ludzie nie widzą różnicy między psychologiem a psychiatrą oraz w konsekwencji odkładają wizytę u profesjonalisty pomimo rosnących kłopotów.

Czy jesień jest rzeczywiście tak smutna? Czy w okresie jesieni pozostaje nam jedynie smutek oraz nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która dużej liczbie osób kojarzy się negatywnie. Najgorsi pesymiści twierdzą, że kojarzy się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie i ma negatywy i pozytywy.

Pomoc terapeutyczna staje się aktualnie jednym z przeważnie szukanych pojęć.

Psychoterapia grupowa
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Obecnie mnóstwo ludzi boryka się z depresją i pozostałymi problemami natury psychicznej. Jest to obszerny problem, jaki zdecydowanie trudniej pokonać aniżeli chorobę cielesną, szczególnie, że porusza również rodzinę i najbliższych osoby zanurzonej w depresji.