jogging

Czytaj...

Zaopatrz się w gadżety alpinistyczne oraz odzież biegową, którą kupisz w każdym markecie online

wspinaczka górska
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie nikomu nie trzeba mówić jak fundamentalna dzisiaj jest aktywność fizyczna. Zdecydowanie więcej ludzi wiedzie siedzący tryb życia. Niestety czasy się zmieniają i zdecydowanie więcej potrzebnych jest osób, które pracują umysłowo, niż tych, jacy realizują pracę fizyczną. W dodatku mnóstwo czasu spędzamy przed komputerem, co w rzeczy samej też jest złe dla naszych oczu , a także kręgosłupa. Jeśli nie zamierzamy mieć w przyszłości większych kłopotów to już w tej chwili musimy zadbać.

Satysfakcja z biegania

buty zimowe
Author: Nike
Source: domodi.pl
Poza tym to tani sport, ponieważ aby uprawiać jogging niepotrzebne są przebyte kursy czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” ubranie sportowe i... w drogę! Idealnym punktem, w którym znajdziesz ubrania, w tym szczególnie polary (ciepłe polary), na chłodne dni, jest oczywiście porządny sklep górski. Powszechnie wiadomo, że najgroźniejszym przeciwnikiem podróżników po górskich szlakach nie są strome podejścia, a kiepska aura.

Nordic Walking

nordic walking
Author: Nujotajiem.lv Palki.lv
Source: http://www.flickr.com
W dniach, kiedy dane jest nam niekiedy z przymusu tkwić naprawdę bardzo wiele czasu w bezruchu, przy pracy siedzącej, nad dokumentami, przed komputerem, robi się coraz bardziej cenna każda forma ruchu, jaką możemy wykonywać. Mało efektywna, choć wciąż istotna okazuje się porcja aktywności, jakiej wymaga chociażby wysprzątanie mieszkania. Ale jeśli chodzi o zalety zdrowotne, o wiele bardziej mądrze poświęcić się innym dyscyplinom – prace porządkowe i sprzątanie obciążają krzyż, stawy i w różny sposób dotkliwie zużywają i tak wykończone bezruchem kawałki naszego organizmu. Kiedy więc poczynamy odczuwać negatywne skutki siedzącej pracy, należy szybko zabrać się do roboty.