owoce

Czytaj...

Z jakiej przyczyny wskazane jest pić jedynie naturalne soki jabłkowe, pomarańczowe i inne?

sok jabłkowy
Author: Apple and Pear Australia Ltd
Source: http://www.flickr.com
Soki posiadają wiele wartości odżywczych, są także zasobnym źródłem różnych witamin, niemniej jednak aktualnie na sklepowych półkach nierzadko znajdujemy soki wykonane z zagęszczonego soku, jakie mają mało wartości odżywczych, za to dużo pigmentów, substancji smakowych oraz licznych konserwantów.

Świeżo wyciśnięte soki owocowo-warzywne- niesamowite bogactwo witamin, którego nie zastąpią nam soki ze sklepu

sok świeżo wyciskany
Author: First
Source: First
Nierzadko słyszymy, że istotnym elementem zdrowego odżywiania jest również picie różnego typu soków. Taka forma przyswajania owoców ma mnóstwo korzyści, ale musimy wiedzieć jakie rodzaje soków będą dla nas najlepsze.

Z jakiej przyczyny picie soków będzie niezbędne w stosowanej diecie.

Jabłka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Sporo wartości odżywczych w tym witamin mają warzywa a także owoce. Jednak dzieci niekoniecznie będą przepadały za ich surową postacią. Należy wtedy zamienić ich dietę np. przecieranymi czy gotowanymi warzywami oraz owocami. Jednak będzie jeszcze łatwiejszy sposób niż nam się zdaje.

Na kiszenie ogórków należy mieć sprawdzony przepis

Karkówka z grilla
Author: KOTÁNYI
Source: KOTÁNYI
Latem potrawy z grila radują się sporym zainteresowaniem
Jeśli zrobi się ciepło i rozpoczyna się wiosenny odpoczynek, spora liczba osób decyduje się na rozpalenie grilla, przy którym miło można spędzić czas z familią i znajomymi, i równocześnie wciąż można mieć ciepłe posiłki.

Sklep ze zdrową żywnością

warzywa ekologiczne
Author: Paul Pitman
Source: http://www.flickr.com
Jesteśmy tym, co jemy – tak mówi stare porzekadło. Jesteś zdrowym człowiekiem, gdyż spożywasz zdrową żywność. A co w teraźniejszych czasach, znaczy ten zwrot? Zdrowa żywność to wszelkiego rodzaju produkty naturalne i ekologiczne, nieskalane chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i wytwarzanie opiera się głównie na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja a także wykorzystuje się naturalne składniki, jak między innymi żywe kultury bakterii. Do upraw warzyw ekologicznych używa się tylko naturalnych nawozów.

Zadbaj o swoje życie. Sprawdź surową dietę

ekologiczne jedzenie raw
Author: Holistic Sverige AB
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy lekarz powie nam o tym, że nasz codzienny typ jedzenia może mieć duży wręcz wpływ na ogólny stan naszego organizmu. Często nawet o tym nie wiemy, ale zaniedbywanie swojej diety może narazić nas na sporo istotnych problemów zdrowotnych, więc jeśli chcielibyśmy nieustannie cieszyć się rzeczywiście odpornym i wolnym od rozmaitych dolegliwości ciałem to obowiązkowo będziemy musieli potraktować takie sprawy z jak najwyższą uwagą.

Pages