Pacjent

Czytaj...

Doktor – jak go wybrać? Jak wyszukać tego najlepszego i najbardziej kompetentnego specjalistę? Podpowiadamy

Lekarz
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Wybierasz się do lekarza? A może do dentysty? Na pewno jesteś nieco podenerwowany. W końcu każdy z nas chciałby oddać swoje zdrowie w jak najlepsze i zaufane ręce. A z tym bywa niestety różnie. Jak w każdym zawodzie tak i tutaj działają medycy zarazem z powołania, jak i ci, którzy są dalecy od profesjonalizmu. Jednak w tym wypadku ma to niestety duże znaczenie. Gra toczy się przecież o nasze zdrowie. Stąd też lepiej odłożyć na bok nawet kwestie finansowe. Czym się natomiast kierować wybierając lekarza? Na jakie kwestie przede wszystkim zważać?

Specyfiki bez recepty jakie warto mieć w domowej apteczce

Katar
Author: William Brawley
Source: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, poza medykamentami wydawanymi na receptę, które używasz Ty czy ktoś z Twoich bliskich, powinny znaleźć się następujące panacea: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające zatoki, na gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, nasenne, używane przy zranieniach, gastryczne, preparaty witaminowe jak też podstawowe minerały, oraz prócz tego termometr lekarski.

Prawdopodobnie wady wzroku w przyszłości będą wyłącznie wspomnieniem, przyczynią się do tego nowatorskie technologie

operacja okulistyczna
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
Nowatorskie procedury od paru lat pomagają wielu ludziom uwolnić się od uciążliwej wady wzroku. Laserowe korekcje stają się coraz popularniejsze i korzysta z nich coraz większa liczba pacjentów, którzy nie chcą już nosić soczewek kontaktowych.

Jak nie dopuścić do tego, żeby konieczne było u nas leczenie kanałowe?

kawa
Author: Adam Lehman
Source: http://www.flickr.com
Endodontyczne leczenie wykonuje się wówczas, kiedy dojdzie do zakażenia miazgi zęba. Do zapalenia może dojść wówczas, kiedy próchnica jest zaniedbana lub nieprawidłowo leczona.


Jeżeli próchnica jest niezwykle zaawansowana, to jedynie leczenie kanałowe może uchronić przed usunięciem zęba.

W przypadku gdy dostrzegasz u siebie nieprawidłowości natury psychologicznej, szukaj wsparcia

przygnębienie
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Uważa się, że coraz więcej osób miewa kłopoty zdrowotne o charakterze psychologicznym. Sprzyja temu ogrom stresu, jaki towarzyszy ludziom na co dzień w miejscu pracy oraz w życiu domowym. Pacjenci zmagają się z różnorakimi schorzeniami i dolegliwościami, w mnogich przypadkach nie można sobie z nimi samemu poradzić. W takiej sytuacji lepiej od razu zgłosić się do specjalisty, który zadysponuje odpowiednią terapię lub przepisze jakieś medykamenty.

Które dziedziny cieszą się wyjątkowym zaufaniem obywateli?

u lekarza
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Pewne dziedziny szczycą się olbrzymim poparciemspołeczeństwa, a inne powodują niezadowolenie lubnieufność. W Polsce no i za granicą prowadzone sąbadania, które sprawdzają stan ufności obywateli doniektórych profesji i na szczycie znajdują się pracownicy straży pożarnej. Natomiast pulę zazwyczaj kończą panowie politycy.

Pages