ból

Czytaj...

Kobiety w ciąży oraz malutkie dzieciaczki nie powinny brać samodzielnie leków

tabletki
Source: http://www.sxc.hu
Medykamenty należy przyjmować pod ścisłą kontrolą

Czasami jest tak, że osoba pełnoletnia, gdy czuje, że rozpoczyna ją atakować choroba, samodzielnie sięga po leki, które dawniej jej pomogły, a dopiero w chwili gdy nie dostrzega żadnej poprawy, udaje się do lekarza. Oczywiście niektóre medykamenty możemy zażywać w ten sposób, zwłaszcza kiedy są one udostępnione bez recepty, nie mniej wciąż musimy w pierwszej kolejności zapoznać się z informacjami umieszczonymi w ulotce. Jednak nawet najbezpieczniejszych oraz najbardziej znanych medykamentów, nie powinniśmy bez konsultacji podawać ani dzieciom, ani kobietom w ciąży. W przypadku maluchów, może się okazać, że jakieś składniki są dla nich nieodpowiednie, że są w nazbyt dużym stężeniu, a co się z tym łączy, że mogą doprowadzić do mocnego uszkodzenia zdrowia. W przypadku kobiet w ciąży, nigdy nie wiadomo, jak dany lek zadziała na dziecko w jej łonie, dlatego właśnie lepiej jest się porozumieć z doktorem, żeby ten zapisał medykamenty, które są nie tylko bezpieczne, lecz oraz przetestowane.
Tags: 

Sprawne metodyu oraz leki na zaparcia oraz dolegliwości związane ze stawami

owoce na zdrowie
Author: Michael Stern
Source: http://www.flickr.com
Problemy zdrowotne to coś, co dotyka każdego z nas bez względu na to czy jesteśmy osobami młodymi albo także starszymi. Każdy z nas niekiedy boryka się z przeróżnymi kłopotami zdrowotnymi, takimi jak choćby zaparcia. Sposoby na zaparcia są przeróżne, sporo ludzi w wielu przypadkach wykorzystuje różne domowe sposoby walki z zaparciami i należy przyznać, że mnogość z nich jest całkowicie skutecznych.

W jaki sposób wybrać skuteczny fotel do masażu

masażystka podczas wykonywania masażu
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Jeśli mamy siedzącą pracę, albo intensywnie uprawiamy sport zazwyczaj przydaje się nam masaż. Oczywiście są to różne masaże. Inaczej masowany będzie pracownik biurowy, którego boli kręgosłup od dużej liczby godzin siedzenia w niewygodnej pozycji przy biurku, a w inny sposób potraktowany zostanie sportowiec, któremu potrzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia napiętych ścięgien.

Jakiego rodzaju mogłaby być w praktyce specjalizacja lekarza pierwszego kontaktu?

zabieg
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com
Do uleczenia nie każdej przypadłości trzeba iść do lekarza specjalisty. Z wieloma możemy poradzić sobie samodzielnie przy pomocy domowej apteczki lub fundamentalnych leków kupionych w aptece.

zjawia się nagle i utrudnia życie - ból głowy. Jak można z nim walczyć, jakie są najlepsze sposoby?

ból2
Source: http://www.sxc.hu
Tak to już jest z bólem, że z reguły dopada nas w najgorszym momencie. Często nie zwiastujekonkretnych szkodliwych zdrowotnych kłopotów, to jednak ból głowy może nam solidnie skomplikować funkcjonowanie. Łatwo też się go pozbyć, należy przyjąć tabletkę przeciwbólową. Jednak jak często boli nas głowa to zbyt regularnie bierzemy leki, a to nie za dobrze dla naszego ciała. Szczególnie, że może sobie radzić bez tego.

Zdrowie to najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka

badanie
Author: Unimil
Z tym zgodzi się każdy. Tempo i styl życia, nerwy - to wszystko ma niezwykle zły wpływ na nasze zdrowie. Coraz częściej poważne choroby dotykają młode osoby i to nie okazuje się korzystny znak na przyszłość.


To przykre, ale to my sami niesłychanie często nie chcemy pamiętać o profilaktyce.

Jak wyposażyć domową apteczkę? - co powinno tam być

apteczka pierwszej pomocy
Source: flickr.com
Apteczka domowa powinna być wyekwipowana w odpowiedni komplet farmaceutyków, ziół a także materiałów opatrunkowych. Celem łatwego odszukania potrzebnego farmaceutyku, zawartość apteczki musimy podzielić na kilka części. Miej dostępne, bardziej zabezpieczone powinny być specyfiki do użytku wewnętrznego, następnie leki do użytku zewnętrznego.

Pages