dieta

Czytaj...

Kto powinien zaczerpnąć pomocy specjalisty działającego w gabinecie dietetycznym?

Sprinter z protezą nogi
Author: The National Guard
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa chce dbać o zachowywanie zdrowego stylu życia. Objawia się to poprzez robienie różnych ćwiczeń fizycznych, lecz także przez spożywanie tzw. zdrowej żywności.

W jaki sposób zainicjować racjonalne żywienie

odchudzanie
Author: UrbaneWomenMag
Source: http://www.flickr.com
Coraz powszechniejsze staje się zdrowe odchudzanie. Przy jego pomocy zachowamy prawidłową wagę i z pewnością poczujemy się zdecydowanie korzystniej. Choć wielu ludzi uważa, że to zwykła moda, jest to naprawdę dobry trend i nie należy mu się opierać. Świadome odżywianie doskonale wpłynie na nasz organizm. Nierzadko katujemy się dietami, zmniejszamy jedzenie niemal do minimum, a gdy ten okres się skończy, jemy jeszcze więcej posiłków, przez co odczuwamy tak zwany "efekt jojo". Niezwykle istotne jest ciągłe zdrowe odżywianie, chwilowe diety z pewnością niewiele dadzą.

Dieta dr Budwig - olej lniany jako lekarstwo na wszelakie dolegliwości

Olej lniany
Author: Garyy Knight
Source: https://www.flickr.com
Dieta dr Budwig najczęściej jest określana jako antynowotworowa, choć ma pomagać także w innych chorobach. Autorką diety jest dr Johanna Budwig. Była ona absolutną specjalistką biochemii tłuszczów, leczyła choroby odpowiednim odżywianiem. Omówioną tutaj dietę przedstawiła w 1951 roku. Ten sposób odżywiania służy przede wszystkim do tego, aby dostarczać naszemu organizmowi przykładowo błonnik, antyoksydanty lub kwas omega-3.

Problemy z pęcherzem, zaparcia – kiedy konieczna jest pomoc lekarza?

Przeziębiona kobieta
Author: gmfrk.pl
Source: gmfrk.pl
Często bywa, iż dolegają nam jakieś kłopoty natury medycznej, o których mamy opory wspomnieć nawet lekarzowi. W związku z tym staramy się zażegnać je domowymi metodami, które mogą, ale nie muszą być skuteczne. Co robić w takiej sytuacji i kiedy jednak bezwzględnie powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty?

Jakiego typu napoje królują na rodzimych stołach, czyli parę słów o preferencjach współczesnych rodaków

herbata z chin
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Jeśli naukowcy poszukują znaków życia na odległej planecie, to przede wszystkim skupiają się na poszukiwaniach wody, gdyż jest ona gwarantem istnienia choćby mikroskopijnych organizmów. Wspomniany przykład uświadamia nam, że woda, czy to mineralna, czy to najzwyklejsza kranówka, bywa jednym z bazowych, a równocześnie najistotniejszych składników codziennej diety. Jednakże pamiętajmy, że zestaw napojów wypijanych przez obywateli jest oczywiście o wiele pokaźniejszy. Bodajże większość osób, a zwłaszcza reprezentantek płci pięknej, co dzień rano wypija choćby jedną szklankę świeżo parzonej pięknie pachnącej kawy.

Redukowanie cellulitu laserem, wyniki liposukcji oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu jako gnębiące sporo kobiet codzienne sprawy.

ćwiczenia
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach występuje niezwykle niemało możliwości troszczenia się o własną urodę. Obecnie prym wiedzie prowadzenie ekologicznego trybu życia, co przyczynia się do powiększonej uwagi na kształt figury. Jak ogólnie wiadomo na rynku dostępne są postępowe tryby dozwalające na odzyskanie pożądanej kondycji i zdrowia.

Pages