schorzenia

Czytaj...

Jakiego rodzaju schorzeniami może zająć się kardiolog? Jak wyglądają objawy zawału serca?

Kardiolog przy aparaturze
Author: Lisa Brewster
Source: http://www.flickr.com
Dbanie o zdrowie, szczególnie w pewnym wieku jest czymś istotnym. Z wiekiem jesteśmy w większym stopniu podatni miedzy innymi na schorzenia układu krwionośnego. Nie należy lekceważyć nawet małych objawów i pójść do odpowiedniego specjalisty.

Choroby siatkówki - powody, objawy i terapia lecznicza

oko
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli blask dostaje się do naszego oka, przechodzi przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, zanim na końcu dojdzie do siatkówki. Tutaj jest przemieniane na impulsy elektryczne. One sąza sprawą nerwu wzrokowego do mózgu, w którym są zamieniane na jasne, barwne malowidła, jakie widzimy. O ile w tym procesie dojdzie do zaburzeń, mamy do czynienia z zakłóceniami widzenia. Urazy siatkówki przybierają masę form, a powody ich tworzenia się są podobnie rozmaite.

W przypadku urazu kończyny dolnej rehabilitacja ma nadzwyczaj wielkie znaczenie

osoba poddająca się rehabilitacji
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Na skutek wypadków czy różnego typu schorzeń coraz nagminniej cierpimy na dolegliwości stawów. Jest to jedna z trudniejszych sytuacji w szczególności dla osób w podeszłym wieku. W tej sytuacji odpowiednie leczenie polega szczególnie na ćwiczeniach usprawniających stawy i wzmacniających mięśnie.

Czasami zdarza się tak, iż nasze ciało niestety się buntuje

tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com
W tego typu sytuacjach należy dokładnie przyjrzeć się niepokojącym objawom, jakie się uwidaczniają. Jeżeli do nich zalicza się zemsta faraona, to niestety ale trzeba reagować natychmiast, dlatego że organizm może bardzo szybko ulec odwodnieniu, co jest niebezpieczne dla narządów, a nawet życia człowieka.

Całkiem odmienne oblicze okulistyki

optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Nauka cały czas idzie na przód. Dostępne są nowe leki na schorzenia, które jeszcze do niedawna były nieuleczalne. Kosmetyka estetyczna rozbudowuje się w szybkim tempie - zabiegi dokonywane przez wyspecjalizowanych kosmetologów zastąpiły groźne operacje. Również w dziedzinie okulistyki cały czas coś się zmienia. Odkrywane są zupełnie nowe możliwości poprawy naszego wzroku, a w związku z tym, także wygody życia.

Pages