badania

Czytaj...

Ciekawe badania, które wiele powiedzą nam o naszym zdrowiu. Zdecydowanie powinniśmy je robić

Rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Istnieją różne badania, bez których ciężko sobie wyobrazić własne funkcjonowanie. Mamy badania płuc albo różnych innych narządów wewnętrznych, niezbędne jeśli chcemy wiedzieć, czy nie mamy jakiejś wady wrodzonej albo nowotworu, który w nas jest, a my nie mamy o tym pojęcia. Kolejne badania są okresowe, dajmy na to osoba w ciąży powinna mieć badania prenatalne, żeby uzyskać odpowiedź na pytanie, czy dobrze rozwija się dziecko.

Wykonywanie badań w współczesnych nam czasach

Krwinki
Author: scooterdmu
Source: http://www.flickr.com
Chociaż często zdaje nam się, że jakiś rodzaj badań został wprowadzony niedawno, tj. od niedawna są one przeprowadzane, to w rzeczywistości tak nie jest. Po prostu po latach sprawdzania tego, co faktycznie dzięki takim badaniom można otrzymać różne metody, które zyskują akceptację szerszego kręgu doktorów, a co za tym idzie są dostępne dla większej liczby pacjentów. Tak właśnie było, jeśli chodzi o mikroskopowe badanie żywej kropli krwi.

Kiedy musimy iść na usg?

usg
Author: Edwin Maolana
Source: http://www.flickr.com
Wiele przyszłych mam zadaje sobie zapytanie: czy nazbyt częste wykonywanie USG może być szkodliwe dla dziecka. Sprawa nie jest taka prosta, gdyż jak tłumaczą niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż w czasie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz niższym napięciu, a wszystko to uwarunkowane jest od rodzaju takiego typu pomiaru. Jednak trzeba już na początku uspokoić, że USG nie jest niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Oto dowód.

Opieka pielęgniarska w domu dla chorego.

pielęgniarka przy łóżku pacjenta
Author: Navy Medicine
Source: http://www.flickr.com
Opieka nad pacjentem zarówno w zaawansowanym wieku oraz po różnorodnych zabiegach chirurgicznych to nierzadko opieka długoterminowa. W tego typu sytuacjach – gdy długotrwały pobyt na oddziale szpitalnym jest po prostu nie realny należy znaleźć sprawdzone usługi pielęgniarskie.

Jak znaleźć idealnego ginekologa?

Ciąża
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Niemało kobiet myśli o tym, jak znaleźć właściwego ginekologa. Paradoksalnie nie jest to kłopot tylko młodych kobiet, które po raz pierwszy planują iść do lekarza. Znaleźć odpowiedniego i zaufanego specjalistę "od spraw kobiecych" wcale nie jest tak łatwo.

Zadbaj o siebie i uratuj swoje zdrowie – umów się na spotkanie do lekarza ginekologii i zapytaj o histeroskopię

kobiece choroby
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednym z istotnych sygnałów alarmowych dla każdej kobiety, są nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych. Jeśli masz bardzo obfite, nieregularne miesiączki lub pojawiają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, należy zapytać swego ginekologa o histeroskopię.

Pages