nauka

Czytaj...

Najważniejsze informacje na temat wykorzystania komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie.

badania, nauka,
Author: Abd allah Foteih
Source: http://www.flickr.com
Ludzie od wieków szukają metod na to, żeby zapewnić długowieczność, i wszystko wskazuje na to, że w końcu się im udało trafić na taki sposób. A sposobem tym są komórki macierzyste, jakie od pewnego czasu znalazły się w centrum zainteresowania.

Całkiem odmienne oblicze okulistyki

optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Nauka cały czas idzie do przodu. Dostępne są kolejne leki na choroby, które jeszcze do niedawna były śmiertelne. Chirurgia estetyczna rozwija się w znacznym tempie - zabiegi dokonywane przez utalentowanych kosmetologów zastąpiły kosztowne operacje. Również w dziedzinie optyki cały czas coś się zmienia. Odkrywane są coraz to nowe możliwości poprawy naszego wzroku, a w związku z tym, także wygody życia.

Zadbaj o swoje serce

szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com
Spośród kilku życzeń jedno zasługuje na uwagę. Jest ono z jednej strony nie do zdobycia, zatem dlatego tak kuszące, a po drugie to odwieczne pragnienie, które nigdy nie zostanie spełnione (choć kto wie, w odległej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, trudno, nie załapiemy się na taki ponadczasowy bal. Będąc jednakowoż tu, na ziemi, staramy się za każdą cenę wydłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – kolekcjonując pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – troszcząc się o własny wygląd. O tym drugim pragnąłbym napisać niewiele zdań.