dziecko

Czytaj...

Higiena w pierwszych miesiącach życia naszego malucha

gabinet lekarski
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Kiedy rodzi się nasze dziecko, nagle wszystko zaczyna się kręcić dokoła tej niewielkiej istoty. Różne nasze minione troski przestały mieć znaczenie. Bez reszty poświęcamy się dla naszego dziecka. Pragniemy, aby w każdej sytuacji było szczęśliwe i otaczamy je wielką troską. Do posiadania dziecka przygotowujemy się już znacznie wyprzedzając fakt narodzin. Dodatkowo, kiedy maluch jest w brzuchu, studiujemy mnóstwo sprawdzonych opracowań, chodzimy na warsztaty oraz słuchamy rad wiedzących o co chodzi znajomych, którzy mają już najtrudniejszy czas za plecami.

Integracja sensoryczna jest bardzo istotna dla odpowiedniego rozwoju dziecka

kolorowe kamienie
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Każdy pragnie, żeby jego dziecko się jak najlepiej rozwijało, przez to także chcemy zrobić wszystko, żeby ten rozwój wspierać. Ma szansę się jednak okazać, że dane przedsięwzięcia polegające na zabawie i podsuwaniu różnego rodzaju zabaw nie wystarczą a wówczas będzie konieczna dana pomoc.


Integracja sensoryczna musi okazać się być ćwiczona


Nasze dziecko powinno nauczyć się odbierać odpowiednie bodźce, a potem poprzez układ nerwowy powinny one docierać do mózgu, gdzie będą dobrze rozumiane.

Dziecko pod jak najlepszą opieką -zobacz więcej

dzieci
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek może potrzebować wsparcia, opieki, troski, życzliwego słowa, jednak to nasze dzieci są najbardziej niesamodzielnymi istotami pośród ludzi, dlatego też każdego dnia trzeba dbać o to, żeby niczego im nie zabrakło. To my – rodzice – musimy troszczyć się o swoje dzieci i obserwować to, jak i czy prawidłowo się rozwijają. Rzecz jasna, jako opiekunowie swoich pociech nie będziemy zapewne idealni, ponieważ nie jest to raczej możliwe, niemniej w ramach swoich możliwości powinniśmy jak najbardziej wspierać swoją latorośl.

Pielęgnacja dziecka od narodzin

Wegetarianizm, dziecko
Author: Primavika
Source: Primavika
Narodziny dziecka są ogromną zmianą w każdej rodzinie. Jest to tym bardziej niezwykłe wydarzenie, gdy pojawia się pierwsze dziecko. Młodzi rodzice nierzadko nie zawsze wiedzą, jak się z dzieckiem obchodzić i w jaki sposób się nim opiekować. Do tego z kolei potrzeba nie tylko umiejętności, ale również zbioru koniecznych akcesoriów.

Elementy potrzebne do karmienia dziecka

Mama i dziecko
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Tuż po narodzinach niemowlę jest istotą bardzo małą i słabą. Nie radzi sobie w realnym świecie, kontaktuje się z otoczeniem w sposób raczej ograniczony. Jednak doświadczenie gromadzone przez całe stulecia umożliwia obchodzenie się z niemowlęciem bardzo pewnie. Oczywiście wiedza taka jest niezwykle obszerna i przewiduje najróżniejsze przypadki, z jakimi mogą spotkać się młodzi rodzice. Wiele z tych przypadków jest również niełatwe do prognozowania, na przykład w sytuacji pojawienia się dolegliwości chorobowych u dziecka. Zwykle jednak, jeżeli wszystko odbywa się poprawnie, młodzi rodzice postępują według utartych schematów. Dotyczy to codziennej opieki nad niemowlęciem oraz zadań takich jak chociażby karmienie. Jest to w zasadzie jedna z podstawowych czynności, która zmienia się w zależności od wieku dziecka. Najbardziej pierwotną formą tej czynności jest karmienie piersią.

Place zabaw muszą spełniać dość liczne kryteria

plac zabaw
Author: PRAKTIKER
Source: PRAKTIKER
Nie ma znaczenia czy nasze dzieciaczki są w domu, czy w szkole, czy spokojnie siedzą, czy się bawią, ciągle pragniemy dla nich jak najlepiej i lubimy wiedzieć, że okazują się być bezpieczne. Z tego powodu właśnie staramy się nabywać im wszystko co najlepsze, a podczas kupowania zabawek dużą wagę poświęcamy na to, czy mają one odpowiednie atesty i czy okazują się być dobre dla wieku naszego potomstwa.

Pages