potrawy

Czytaj...

Sezon jesienny w kuchni – przepisy i porady kulinarne z wykorzystaniem jarzyn i owoców sezonowych

Potrawy na stole
Author: Alpha
Source: http://www.flickr.com
Sezon jesienny to dość charakterystyczny czas w kuchni dla osób lubiących cynamon i zapach lasu. Na początku jesieni zwykle suszymy śliwki, warzywa i grzyby, robimy przetwory i wina, a na naszych stołach jeszcze goszczą owoce i warzywa sezonowe (dynia, cukinia). W domu roztaczają swój zapach pyszne jabłeczniki, wszelkie ciasta orzechowe czy tarty z gruszką i cynamonem na kruchym spodzie.

O czym trzeba pamiętać zamawiając danie w restauracji? Które lokale są szczególnie godne uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, jak istotną rolę pełni zdrowa dieta zawierająca ważne składniki odżywcze. Przyrządzając posiłki w domu jesteśmy w stanie dobrać różne składniki tak, by były one przede wszystkim przyjazne dla naszego organizmu. Choć z reguły najsmaczniejsze są dla nas dania przygotowane w domu, bardzo dużo osób ciągle decyduje się na goszczenie w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy możemy mieć pewność, iż kupione potrawy są w stanie spełnić wszystkie standardy?

Które grille gazowe będą właściwe dla specjalistów

grillowanie jedzenia
Author: Sidney SL Lam
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy kochają grillować. Oczywiście część osób lubi zapraszać znajomych na grilla, a część osób woli iść do kogoś na grilla. Spotykanie się z bliskimi przy grillu jest czymś rzeczywiście genialnym. Warto wybrać, więc jakiś konkretny grill, który doprowadzi do tego, że cały proces grillowania okaże się naprawdę dobrą zabawą.

Jesteś we Wrocławiu - zobacz sycący obiad!

Author: Multifood STP
Wielkimi krokami przybliżył się do nas w największym stopniu gorący okres roku. W tym czasie na pewno wielu z nas wyjedzie w różnorodne miejsca na świecie, aby odpocząć. natomiast jak się okazuje, po wielokroć wcale nie musimy odchodzić z naszego kraju, aby znaleźć wybitnie interesujące miejsca, w których bez wątpienia miło spędzimy czas.

Patyczki do szaszłyków - element przydatny w czasie grillowania. Warto o nie zadbać

Elektryczny grill
Author: First Austria
Source: First Austria
Zbliża się lato, a więc wspaniały czas dla zwolenników spędzania czasu na świeżym powietrzu – chociażby miłośników grillowania. Mało jest ludzi, które nie lubią uczestniczyć w grillowaniu. Nawet jeśli osobiście nie mają umiejętności aby przyrządzić smaczne, grillowane potrawy, chętnie biorą udział w grillowych spotkaniach. Nie dziwi to, gdyż zestawienie pysznego jedzenia, ze spotkaniem ze znajomymi na łonie natury to doskonały sposób na spędzenie każdego wolnego czasu.

Wyposażenie do kuchni - które produkty przede wszystkim muszą się znaleźć w tym pomieszczeniu, by gotowanie było wygodniejsze?

czarno-biała kuchnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Codzienne gotowanie kojarzy się wielu osobom z kłopotliwym oraz uciążliwym obowiązkiem. Tymczasem, samodzielne wykonywanie posiłków może być rzeczywiście łatwe, jeżeli w kuchni posiada się przydatne wyposażenie.

Dobre wyposażenie kuchni

aronia
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Stosowne wyposażenie kuchni jest bardzo ważne dla wszystkich domowników. Nadzwyczaj przydatnym przedmiotem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęśniętym układzie od stuleci służy Chińczykom do sporządzania rozmaitych posiłków jak najmniejszym sumptem.

Pages