urazy

Czytaj...

Choroby siatkówki - powody, objawy i terapia lecznicza

oko
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli blask dostaje się do naszego oka, przechodzi przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, zanim na końcu dojdzie do siatkówki. Tutaj jest przemieniane na impulsy elektryczne. One sąza sprawą nerwu wzrokowego do mózgu, w którym są zamieniane na jasne, barwne malowidła, jakie widzimy. O ile w tym procesie dojdzie do zaburzeń, mamy do czynienia z zakłóceniami widzenia. Urazy siatkówki przybierają masę form, a powody ich tworzenia się są podobnie rozmaite.

Systematyczne wizyty u okulisty - kluczowy obowiązek każdego, kto ma problemy z wzrokiem

soczewki kontaktowe gdynia
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi cierpi na choroby oczu. Wypływa to z faktu, że spędzamy wiele czasu przed komputerem lub telewizorem. Ukazujące się nieoczekiwanie defekty widzenia, takie jak niedowidzenie są spowodowane zbytnio napiętym trybem funkcjonowania, jaki często wymaga od nas przeznaczania nawet nocy na wykonanie niektórych zadań. Jest to nadzwyczaj wyczerpujące, w efekcie czego im szybciej zdiagnozujemy problem tym większa szansa na jego usunięcie.

W jaki sposób można wspomóc osoby chcące powrócić do początkowej sprawności po urazie lub wypadku? Co przyspieszy rehabilitację?

rehabilitacja
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Powrócenie do zdrowia po urazie bądź wypadku jest często długotrwałe oraz wymaga mnóstwo pracy oraz zaangażowania tym bardziej ze strony poszkodowanego. Ogromna ilość determinacji to jednak nie wszystko i prócz normalnej rehabilitacji przydadzą się jeszcze dodatkowe aktywności oraz zajęcia, jakie pomogą w szybszy sposób powrócić do formy sprzed wypadku. W jaki sposób zatem możemy wspomóc tą standardową rehabilitację?

Jakie mogą być przyczyny bólu nadgarstka oraz w jaki sposób można go leczyć?

komputer
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Jeśli czujemy ból w nadgarstku, może oznaczać to złamanie nadgarstka albo uraz. Ból w nadgarstku mogłyby powodować choroby zwyrodnieniowe lub niestabilność.


Dość często zdarzają się choroby nadgarstka.

Co należy robić przy wystąpieniu różnych urazów lub kontuzji w kolanach.

zdjęcie rentgenowskie kolana
Author: steve lyon
Source: http://www.flickr.com
Uprawiając różne sporty narażonym się będzie na rozmaite urazy. Mogą one powstać z wielu przyczyn. Niekiedy będzie to niewłaściwa rozgrzewka, zbyt duży wysiłek czy przecenienie umiejętności. A czasami normalny pech, po którym będzie trzeba, podobnie jak w wymienionych wcześniej przypadkach, zrobić sobie dłuższą przerwę od sportu. Szczególnie często wśród aktywnych amatorów i sportowców zdarzają się urazy kolan. Kolanowy staw to jeden z najbardziej obciążonych stawów w organizmie człowieka, jest także stawem największym.

Sprzęt do ćwiczeń na zgrabną sylwetkę

odzież sportowa
Author: Adidas
Source: Adidas
W zimie, do wyjścia na siłownie skutecznie zniechęca nas pogoda. Jeżeli mamy możliwość treningu w warunkach domowych, pomyślmy o nabyciu bieżni, hantli, lub worków bokserskich. Dla entuzjastów sportów grupowych, świetnym rozwiązaniem będzie stół do ping ponga >okazja!< lub stół bilardowy. Niezłą opcja na drodze kreowania ładnej figury, są rowery stacjonarne usprawniające pracę serca i polepszające krążenie.