zdrowe

Czytaj...

W jaki sposób zainicjować racjonalne żywienie

odchudzanie
Author: UrbaneWomenMag
Source: http://www.flickr.com
Coraz powszechniejsze staje się zdrowe odchudzanie. Przy jego pomocy zachowamy prawidłową wagę i z pewnością poczujemy się zdecydowanie korzystniej. Choć wielu ludzi uważa, że to zwykła moda, jest to naprawdę dobry trend i nie należy mu się opierać. Świadome odżywianie doskonale wpłynie na nasz organizm. Nierzadko katujemy się dietami, zmniejszamy jedzenie niemal do minimum, a gdy ten okres się skończy, jemy jeszcze więcej posiłków, przez co odczuwamy tak zwany "efekt jojo". Niezwykle istotne jest ciągłe zdrowe odżywianie, chwilowe diety z pewnością niewiele dadzą.

Nie samą aranżacją pomieszczeń żyjemy! Po urządzeniu kuchni trzeba wypróbować jej możliwości, piekąc np. amarantuski! Dziś przepis na te znakomite, zdrowe ciastka.

Ciastka
Author: Katie
Source: http://www.flickr.com
Amarantuski to dobre ciasteczka, rewelacyjne jako przekąska, ponieważ nie znajdziemy w nich ani zbyt wiele kalorii ani glutenu. Możemy z tego powodu spożywać je w dużych ilościach bez obaw, że przybędzie nam w biodrach. Oprócz tego jak na słodkości są bardzo zdrowe. Posiadają amarantus bogaty w wapń, żelazo, magnez, błonnik, a także nienasycone kwasy tłuszczowe, oraz cynk, potas i fosfor.