kontuzje

Czytaj...

Co należy robić przy wystąpieniu różnych urazów lub kontuzji w kolanach.

zdjęcie rentgenowskie kolana
Author: steve lyon
Source: http://www.flickr.com
Uprawiając różne sporty narażonym się będzie na rozmaite kontuzje. Powstawać one mogą z wielu przyczyn. Niekiedy będzie to nieodpowiednia rozgrzewka, za dużo wysiłku czy przecenienie swoich umiejętności. A niekiedy zwyczajny pech, po jakim będzie trzeba, podobnie jak w wymienionych wcześniej sytuacjach, zrobić sobie dłuższą przerwę od sportu. Szczególnie często pośród aktywniejszych amatorów i sportowców zdarzają się urazy kolan. Kolanowy staw to jeden z najbardziej obciążonych stawów w naszym ciele, jest również stawem największym.

W chwili, gdy sport nie okaże się wyłącznie zdrowiem, gdzie znaleźć najlepszego lekarza?

rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia sport bywa niezbędny do zdrowego stylu życia. Aktywność fizyczna ułatwia utrzymać odpowiednią siłę mięśni, kondycję oraz elastyczność naszego ciała. Niestety pewną częścią każdej aktywności fizycznej są różne urazy.

Akcesoria sportowe

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Uprawianie sportu to, obok prawidłowego jadłospisu, podstawa cieszenia się zdrowiem. Generalnie można powiedzieć, że każda pora jest odpowiednia, by praktykować jakiś sport. Istnieje w końcu obszerna gama rozmaitych dyscyplin, które można wybrać. Nieważne na jaki typ sportu postawić, zawsze konieczne jest zakupienie właściwego sprzętu. Trzeba nie zapominać, że z całego sprzętu ćwiczącego najistotniejszą rolę mają buty.